İmplant Diş Fiyatları

İmplant, eksik dişlerin tedavi edilmesine yönelik çene kemiği içerisine yerleştirmekte olan titanyumdan üretilmiş vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilerek implant diş yapımı tedavisi tamamlanmış olmaktadır. Diğer tedavi yöntemlerine göre oldukça avantajlı olup etrafında bulunan dişlere zarar verilmez. İmplant yapılmış diş, kök olarak görev yapmakta ve doğal dişin vermiş olduğu rahatlığı sunar. Polikliniğimizde uygulanan tedavilerde bütçeye uygun implant fiyatı ile siz de sağlıklı dişlere kavuşun.

İmplant Tedavisi Ve Sağladığı Avantajlar

İmplant tedavisi uygulamaları 18 yaş üzerindeki yetişkin bireylere, yani çene ve yüz gelişimini tamamlamış bireylere uygulanmaktadır. Tedavi uygulaması öncesinde çene yapısı incelenmekte ve implanta uygun olup olmadığı röntgen çekimi yapılarak belirlenmektedir. Şeker hastalığı bulunan bireyler, tedavi öncesinde hastalığın belli bir düzene girmesi gerekmektedir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalarda tedavi öncesinde ilaçlar bırakılmalıdır. Kemik erimesi rahatsızlığı bulunan hastalar gerekli tedaviyi aldıktan sonra implant tedavisi görebilirler. Polikliniğimizde uygun implant fiyatları ile tedavi hizmetleri sunulmaktadır. Polikliniğimizde uygulanan tedavilerde bütçeye uygun implant fiyatı ile siz de sağlıklı dişlere kavuşun.

Diş implantının en büyük avantajının diğer tedavi metotlarına göre daha sağlam güvenilir ve rahat kullanımının olmasıdır. İmplantın bu derece başarılı olmasını sağlayan en önemli unsur, ağızda tek başına bir yapı olarak bulunmasıdır. İmplant tedavisinden önce kullanılan köprü ve kuron tedavilerinde, bu yapıların sağlam dişlerden destek alması nedeniyle bu yapılara komşu olan dişler büyük zarar görmekteydi. İmplant sadece bu açıdan değerlendirildiğinde bile, hem hasta açısından, hem de diş doktoru açısından avantajlı bir duruma gelmektedir. Polikliniğimizde uygun implant fiyatları ile tedavi hizmetleri sunulmaktadır. Polikliniğimizde uygulanan tedavilerde bütçeye uygun implant fiyatı ile siz de sağlıklı dişlere kavuşun.

Diş İmplantı Tedavisinin Avantajları

Daha estetik bir görünüm elde edilmektedir. Hareketli protezlerin kullanım durumu ortadan kalkmaktadır.

İmplament abutment ve bar dizaynları konusunda, laboratuvarlarda uzun yıllar köprü modelasyon teknisyeni ve freze teknisyeni olarak çalışan bireyler implant diş yapımı uygulamaları dizayn edilmesi konusunda eğitilmektedir. İmplament alanında çalışan dizayner teknisyenler diş protez teknikerleri olarak görev yapmaktadır. Ağız yapısının tedavi uygulamalarına alışma süresi gibi bir durum implant uygulamalarında söz konusu değildir.

Hiç dişi olmayan bireylerde dahi sabit protez kullanma imkanı doğmaktadır.

Yeterli kemik desteği olmaması nedeniyle oynayan hareketli protezler için gerekli tutunma sağlanmaktadır.

Bilindiği üzere üst total protez uygulamaları damağı kapatan bir yapıda olduğundan tat alma duyusunda azalmaya, mide bulantısı gibi sorunlara neden olmaktadır. Ancak implant diş yapımı uygulamaları ile bu sorun ortadan kalkmaktadır.

Daha etkin çiğneme kapasitesi ve buna bağlı olarak daha sağlıklı ve dengeli beslenme imkanı sağlanmaktadır.

Sağlıklı bir görünüm ve gülümseme kazanılması sonucunda hastanın öz güveni sağlanmaktadır.

Diş Polikliniğimizde hastalarımızın tedavisine yönelik implant uygulamaları gerçekleştirmekteyiz. Güler yüzlü tedavi hizmetlerimiz ve uygun implant fiyatları ile hizmetinizdeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir