Diş Teli Fiyatları

Diş teli tedavisi ile çarpık ve bozuk dişlerinize mükemmel estetik görünümü kazandırabilirsiniz, diş teli hakkında bilmeniz gereken ve merak ettiğiniz her şeyi sizin için derledik.

Diş Teli Tedavisi Adımları Nelerdir?

Diş teli tedavisi yani ortodonti tedavisi teknolojinin gelişmesi ile birlikte büyük adımlar atmıştır. Genel olarak diş teli tedavisi dizilimi bozuk ve çapraşık dişlerin düzeltilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. İnsanlarda karşılıklı diyalog da en çok dikkati çeken yerler dişlerimizdir. Bu yüzden dişlerimizin düzgün olması çok önemlidir.

Diş tellerinin uzun süre kullanımı dişlerin mükemmel bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Tabi ki bu kullanımda ortodontist hekimin uyarılarını dikkate almak çok önemlidir. Tel kullanırken diş temizliğimize normalden daha çok önem vermeliyiz. Dişlerimizi normalde 2-3 dakika arası fırçalıyor isek, bu süre tel kullanımında 5-6 dakikaya kadar çıkması gerekir.

Diş telleri; diş çıkmaması, dişlerin kırık veya ayrık olması durumlarında da kullanılmaktadır. Bunun için önce ortodontiste muayene olmamız gerekir.

 Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?

Diş teli fiyatı hekimlerin kullandığı ürünler ve farklı tedavi yöntemlerine göre değişiklik göstermektedir. Diş teli fiyatları tedavinin türüne göre değiştiği için net bir rakam verilmemektedir. Diş teli fiyatı tedavinin türüne ve kullanılan ürüne göre 2.500 ile 9.000 TL aralığında bulunmaktadır.

Sorun tek çenede ise diş teli fiyatları 2.500 ile 3.500 TL arasındadır. Diş teli fiyatı diş yapısının bozukluk derecesine göre artış göstermektedir.

 Diş Teli Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte diş teli çeşitleri çoğalmıştır. Metal diş telleri, şeffaf diş telleri, lingual braketler ve şeffaf plaklar diş teli çeşitleri arasındadır.

 Metal diş Telleri

Bu diş teli çeşidi en sık kullanılan yöntemdir. Maliyet olarak ve diğer çeşitlere göre dayanıklı olması konusunda üst düzey bir diş teli çeşididir.

 Şeffaf Ya Da Porselen Diş Telleri

Bu diş teli çeşitleri metal diş teli yöntemine göre daha az görünmektedir. Bu nedenle metal görüntüden rahatsız olan kişiler şeffaf diş teli yöntemini tercih etmektedir. Ama şeffaf diş telleri metallere göre daha az dayanıklıdır ve maliyet olarak metal diş teli yöntemlerinden fazladır.

 Lingual Braketler

Bu braketler genelde yaşlılar tarafından kullanılmaktadır. Lingual braketler diğer tüm diş teli çeşitlerine göre daha maliyetlidir. Lingual braketlerde çok dikkatli bir bakım gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir